Primalex PROFITECH INTERIER BÁZA a BIELY - len v sieti Domov Farieb

Kategória: KOLOROVACÍ SYSTÉM CMS 2010

CHARAKTERISTIKA

Exkluzívny rad interiérových a exteriérových farieb Primalex PROFITECH bol vyvinutý v spolupráci so sieťou špičkových laboratórií vo Veľkej Británií, Nemecku, Holandsku a Francúzsku. Kľúčovými parametrami pre vývoj produktov boli farebná presnosť odtieňa, krycia schopnosť a aplikačné vlastnosti. Výsledky testovania potvrdzujú úplnú porovnateľnosť s najlepšími produktmi na slovenskom trhu a v zahraničí.

Náterová hmota pre využitie v interiéri na steny a stropy ponúka 4 druhy báz - L (pre pastelové odtiene ale aj ako biela), D (pre stredné odtiene), Z a Z2 (pre stredné a syté odtiene).

Obsahuje vysoko kvalitné suroviny, které prispievajú k dosiahnutiu:
- vylepšenej krycej schopnosti
- hlbokého matu
- veľmi dobrých aplikačných vlastností.

Koloristické nastavenie bolo definované v spolupráci s európskou PPG Color Bankou v Holandsku a prináša ideálnu kombináciu umývateľnosti a krycej schopnosti spolu s možnosťou kolorovať 23 600 odtieňov.

POUŽITIE

Biela či natónovaná náterová hmota je vhodná na nátery vyzretých nových omietok, pevných suchých starých podkladov a sadrokartónových dosiek vo vnútorných priestoroch - obývacie priestory, kúpeľne, kuchyne, detské izby, školy, nemocnice, reprezentatívne aj komerčné objekty.

DOPORUČENÉ POUŽITIE PRIMALEX

Obývacie izby, kúpelne, kuchyne, detské izby, školy, nemocnice, reprezentatívne a komerčné objekty (kancelárie, hotely, predejné priestory)

ZLOŽENIE

Vodné suspenzie titanovej bieloby, mletého vápenca, ďalších plnív a organickej disperzie s prídavkom aditív. B

TECHNICKÉ PARAMETRE

Belosť (% BaSO4): L báze - 91,5
Objemová hmotnosť (kg/l): 1,44 - 1,55
Odolnosť voči mytiu a drhnutiu (cykly): min. 20.000
Prídržnosť na pórobetóne (MPa): 2,92
Ekvivalentná difúz. hrúbka sd (m): 0,04 - 0,09
Obsah prchavých látok (%): 32 - 41

VÝDATNOSŤ

1 liter = 9 - 10 m², dosahované až 12m²; 3 litre = 27 - 30 m², dosahované až 36 m²; 5 litrov = 45 - 50 m², dosahované až 60m²; 10 litrov = 90 - 100 m², dosahované až 120 m² za všetky druhy báz L, D, Z a Z2. Odporúčame aplikáciu v dvoch vrstvách.

PRÍPRAVA PODKLADU

Podklad pre náter musí byť súdržný, nepoužívajte na steny z ktorých v dôsledku vzlínania alebo presakovania vlhkosti odpadáva náter alebo omietka. Nové omietky musia byť vyzreté min. 4 týždne. Pred samotným maľovaním očistíme steny od prachu a prípadne mastnoty umyjeme mydlovým roztokom. Silnejšie vrstvy starých náterov oškrabeme. Nové steny penetrujeme Primalex Hĺbkovou penetráciou podľa návodu na použitie.

RIEDENIE

Primalex PROFITECH INTERIER nie je potrebné riediť. Maximálne na 1 objemový diel - 0,2 dielu vody, použijeme ho

BALENIE

1, 5 a 10 litrov

APLIKÁCIA

maliarska štetka, striekanie, valček

APLIKÁCIA AIRLESS

Riedenie (% vody): 5-10
Tryska: 517
Tlak (bar): 190

 


APLIKÁCIA

maliarska štetkastriekanievalček

 
Copyright © 2004-2015 Primalex