Aktuality a novinky

Zoznam našich aktualít a noviniek.

Správná ochrana kovu – žiadny problém!

29. 07. 2019

Portfólio výrobkov Primalex na kov rozširujeme o novinky, ktoré vám pomôžu so starostlivosťou o kov v exteriéri i v interiéri.

Primalex Kováčska farba 2v1 Účinnú bariéru proti vzniku korózii a prenikaniu vlhkosti do materiálov vám vytvorí Primalex Kováčska farba 2v1. Vďaka obsahu železité sľudy, grafitu a antikoróznych pigmentov vytvára efektný, hlboko matný a drsný povrch s jemnými metalickými odleskami, ktoré sú tak typické pre kované materiály.

Farba, ktorá odolá i vysokým teplotám Na nátery vonkajších grilov, pecí nebo dymovodov je potrebná farba, ktorá odolá vysokým teplotám. Pre predstavu, teplota pri kúrení v peci či v grile dosahuje v priemere až 200 °C. Farby Primalex Žiaruvzdorná a Žiaruvzdorná kováčska farba však vydrží i nárazovou teplotu až 700 °C, čím zabezpečuje vysoko odolnú ochranu pre tepelne namáhané kovové materiály, ako sú pece, grily, dymovody a kotle. Naviac ponúka účinnú a dlhodobú ochranu proti korózii a poveternostným vplyvom.

Primalex Žiaruvzdorná farba Najvyššia kvalita týchto výrobkov je dosiahnutá vysokým obsahom výhradne silikónového spojiva. Silikónové spojivo sa pôsobením slnečného žiarenia či tepla mení na oxid kremíka, ktorý zaručuje vysokú mechanickú a chemickú odolnosť. Vzniká tím ochranná vrstva, ktorá zabráni možnosti sprašovania a zosivenia materiálu. Zásadný rozdiel je vo finálnom vzhľade náteru. Žiaruvzdorná kováčska farba vytvára hrubý a matný vzhľad, zatiaľ čo Žiaruvzdorná farba je polomatná a hladká.

Ďalšie aktuality a novinky

29. 06. 2022

Značka  Primalex predstavila vlastnú vzorkovnicu farieb

Značka Primalex predstavila vlastnú vzorkovnicu farieb

Značka Primalex predstaviai vlastnú vzorkovnicu farieb.

čítať viac >

15. 03. 2021

Primalex predstavuje novinku Polar FIX

Primalex predstavuje novinku Polar FIX

Biely náter určený na rýchle a jednoduché opravy stien

čítať viac >