Aktuality a novinky

Zoznam našich aktualít a noviniek.

Značka Primalex predstavila vlastnú vzorkovnicu farieb

29. 06. 2022

Značky Primalex a Balakryl predstavili nový systém farieb Voice of Colour. Skladá sa z viac než 2 000 starostlivo vybraných odtieňov. Prehľadný farebný systém vám pomôže pri hľadaní vhodných farieb i ich kombinácii. Spoločne s novou vzorkovnicou vyhlásili taktiež farbu roku 2022, ktorou je olivovo šedá.

Široký výber odtieňov

Nech už ste sa rozhodli natierať nábytok alebo celý dom, nová vzorkovnica Voice of Colour vám uľahčí výber farieb presne na mieru vašom štýle. Na každom liste vejára nájdete sedem farebných odtieňov, ktoré sa k sebe dokonale hodí. Farebná paleta obsahuje dohromady viac než 2 000 starostlivo vybraných farieb, ktoré sú vždy označené názvom a kódom a do nich možno natónovať interiérové nátery Primalex a krycie farby Balakryl.

„Pre niekoho môže byť ponuka 2 000 farieb príliš široká, preto sme vytvorili taktiež farebnú brožúru s užším výberom 147 nadčasových odtieňov, ktoré patrí medzi najobľúbenejšie,“ doplňuje Silvia Dyrcová, marketingová manažérka značky Primalex pre Českú republiku.

Primalex VOC vzornik

Dokonalé kombinovanie farieb

Nový farebný systém sa riadi overeným dizajnérskym pravidlom 60–30–10 – teda pomery, pri ich dodržaní farby v interiéri najlepšie vynikne. Podľa pravidla by v miestnosti mala zo 60 % dominovať skôr neutrálna a tlmená farba, ktorá bude určovať celkovú atmosféru. Tento dominantný odtieň môžu mať napríklad steny alebo koberce. Pre 30 % priestoru by ste mali zvoliť odvážnejšiu farbu. Ta sa hodí predovšetkým pre rolety, závesy alebo zdobené kusy nábytku. Zvyšných 10 % interiéru vybavte doplnky v skutočne akcentovom a kontrastnom odtieni.

Farba roku je upokojujúca olivovo šedá

V novej vzorkovnici nájdete aj olivovo šedú (PPG1125–4), ktorú značky Balakryl a Primalex vyhlásili farbou roku 2022. „Tento elegantný, upokojujúci a univerzálny odtieň nebol vybraný náhodne, ale s ohľadom na súčasnú náladu v spoločnosti. Je totiž symbolom hojení, obnovy a odolnosti, ktoré sú po živé skúsenosti s pandémiou veľmi aktuálna a súčasne predvídajú jej blízky koniec,“ približuje Silvia Dyrcová.

Primalex Mykostop Prevence

Pretože možno do olivovej šedé natónovať farby Primalex i Balakryl, ponúka sa mnoho farebných kombinácii. Hodí sa nielen na steny, ale aj na nábytok, hračky, záhradný domček či plot. Elegantne sa doplňuje sa zemitými farbami, ako sú béžová či hnedá, ale aj s výraznejšou žltou, oranžovou či tehlovo červenou. Výborne sa kombinuje s izbovými rastlinami, prírodnými materiálmi či mosadznými doplnkami.

Ďalšie aktuality a novinky

17. 06. 2024

Po roku je opäť Trenčiansky podchod umeleckou galériou vďaka Fest Art Trenčín

Po roku je opäť Trenčiansky podchod umeleckou galériou vďaka Fest Art Trenčín

Po roku bolo PPG opäť súčasťou festivalu Fest Art Trenčín 2024

čítať viac >

03. 05. 2024

Primalex - a v budúcnosti si poďakujete

Primalex - a v budúcnosti si poďakujete

Náš domov je miesto, kde sa všetci chceme cítiť dobre. Dlho a spokojne. Primalex vás sprevádza už desiatky rokov a dáva vám farby do vášho života.

čítať viac >

23. 04. 2024

Obľúbená značka Primalex získala prestížne ocenenie odbornej poroty Superbrands

Obľúbená značka Primalex získala prestížne ocenenie odbornej poroty Superbrands

Primalex, tradičná značka interiérových a exteriérových farieb, získal ocenenie udeľované najúspešnejším značkám na Slovensku

čítať viac >