Aktuality a novinky

Zoznam našich aktualít a noviniek.

Po Fest Arte má Trenčín v podchode umeleckú galériu s jedinečnou farbou

06. 07. 2023

Koncom júna sa v Trenčíne spojilo 25 medzinárodných umelcov, ktorí na verejnom umeleckom festivale Fest Art Trenčín vytvorili jedinečnú pouličnú galériu. Unikáty na stenách podchodu spája PPG farba roka 2023 Vining Ivy.

Fest Art Trenčín je verejná iniciatíva organizovaná s podporou mesta Trenčín. Jeho hlavnou myšlienkou je zveľaďovanie verejných priestranstiev pomocou street artu a modernej maľby. Na jednom mieste sa tak 24. júna kultúrne spojilo vizuálne a hudobné umenie v jedinečnom podujatí.

Primalex Tento rok sa Fest Art konal v podchode pod Hasičskou ulicou. Sivé steny podchodu sa pod rukami mladých umelcov zmenili na kultovú Street Art s originálnymi umeleckými dielami. Spojila ich farba roka PPG 2023 BALAKRYL® Vining Ivy (PPG1148–6). Vining Ivy sa nachádza medzi lesnou zelenou a modrozelenou teal farbou, čím poskytuje umelcom univerzálny a luxusný odtieň. Spoločnosť PPG darovala festivalovým tvorcom 180 kg tejto farby.

“Sme nadšení z nadviazanej spolupráce s firmou PPG,” hovorí hlavný organizátor festivalu Filip Ovádek. “Je to skvelý príklad toho, ako vedia veci spolu fungovať a dopĺňať sa. Vďaka ich prvotriednym produktom vieme skvalitniť aj výsledok našej práce." 

Primalex

„V PPG veríme, že najsilnejším spôsobom, ako katalyzovať pozitívne vplyvy v našich komunitách, je mobilizovať to, kým sme a čo ako firma robíme najlepšie, " doplnil hlavného organizátora festivalu Andrej Benko, obchodný riaditeľ PPG Slovensko, divízia Architectural Coatings. "Podporujeme inovatívne využívanie našich produktov na premenu okolia a prinášame farby na miesta, kde pôsobíme, ako je napríklad mesto Trenčín.“ Primalex

Ďalšie aktuality a novinky

12. 04. 2024

História Primalexu

História Primalexu

Primalex pozná asi každý. Málokto však vie, čím spôsobil československú revolúciu v maliarskych farbách či ako sa volal pôvodne.

čítať viac >

04. 12. 2023

Slávnostné otvorenie dokončených priestorov Stanice Záriečie v Žiline

Slávnostné otvorenie dokončených priestorov Stanice Záriečie v Žiline

Dňa 15.11.2023 sa konalo slávnostné otvorenie dokončených priestorov Stanice Záriečie v Žiline.

čítať viac >

27. 10. 2023

Farby pre krajší svet: V Žiline sa spojili dobrovoľníci z PPG pri renovácii obľúbeného kultúrneho centra

Farby pre krajší svet: V Žiline sa spojili dobrovoľníci z PPG pri renovácii obľúbeného kultúrneho centra

Historickú budova obľúbeného žilinského kultúrneho centra
Stanica Záriečie sme skrášlili novými farbami od spoločnosti PPG.

čítať viac >