Aktuality a novinky

Zoznam našich aktualít a noviniek.

Predstavujeme farbu roka 2024 Limitless

11. 09. 2023

Naša spoločnosť PPG vyhlásila za farbu roka 2024 pastelovú farbu Limitless (PPG1091–3) . Tento medovo béžový tón vychádza z preferencií zákazníkov a predstavuje odklon od výrazných farieb. Spoločnosť PPG, globálny výrobca farieb a náterových hmôt, uvedie odtieň Limitless aj vo výrobkoch svojich značiek Balakryl a Primalex. „Na celom svete pozorujeme posun od chladnejších, sýtych tónov k svetlejším, teplejším odtieňom červenej, žltej a béžovej,“ povedal Andrej Benko, obchodný riaditeľ divízie Architectural Coatings spoločnosti PPG pre Slovensko. „Očakávame, že teplé neutrálne farby postupne nahradia chladné tóny, ako je napríklad sivá, v segmente domácich majstrov aj profesionálnych maliarov.“ 

Moderná neutrálna farba Limitless sa dobre kombinuje s inými pastelovými a výraznejšími odtieňmi. Ako naznačuje jej názov, nahrádza chladné modré a zelené tóny obľúbené v posledných rokoch, ktoré boli inšpirované prírodou.

Limitless si dobre rozumie s teplými a studenými tónmi, ako sú tónované biele, jemné pastelové, zemité neutrálne, tóny drahých kameňov a kvetinové odtiene. Hodí sa aj k obľúbeným čiernym a mosadzným kovom, ako aj k strieborným a bronzovým povrchom.

Fasádne a interiérové nátery Primalex a krycie farby Balakryl možno tónovať do odtieňa Limitless. Vďaka svojej jemnosti možno farbu 2024 použiť vo všetkých oblastiach, ktoré potrebujú osviežiť. V interiéri je vhodná na všetky štyri steny, ako aj na akcentové steny, obloženia, dvere a skrine. Nemusíte sa báť natrieť ňou strop alebo ju použiť na dekoratívne maľby. Vynikne aj na fasáde domu, vchodových dverách alebo okenných rámoch.

Interiérové farby Primalex aj krycie farby Balakryl možno tónovať do odtieňa Limitless.

Primalex