Aktuality a novinky

Zoznam našich aktualít a noviniek.

Obľúbená značka Primalex získala prestížne ocenenie odbornej poroty Superbrands

23. 04. 2024

Žilina, 23. apríla 2024 – Primalex, tradičná značka interiérových a exteriérových farieb, získal ocenenie udeľované najúspešnejším značkám na Slovensku. Pečať Superbrands vyjadruje uznanie za známosť, prestíž, udržateľnosť, inovácie a budovanie brandu a je vyjadrením sily a stability značky v širokej konkurencii.

Primalex SB

Značka Primalex je na trhu už od roku 1967, keď pod názvom Primel ako prvý tekutý náter spôsobila vo vtedajšom Československu revolúciu medzi izbovými farbami. Profesionálni aj hobby maliari si Primalex rýchlo obľúbili pre jeho jednoduchú aplikáciu bez šmúh, trvácnosť bez olupovania a oceňovaný bol aj protiplesňový účinok náterov. V deväťdesiatych rokoch prešla spoločnosť Primalex cez niekoľko vlastníkov a v roku 2004 sa stala súčasťou nadnárodnej skupiny SigmaKalon Group. Tú aj s Primalexom v roku 2008 prevzala spoločnosť PPG, pod ktorú patrí značka dodnes.

Bezpečný pre zdravie Primalex, kedysi synonymum pre bielu stenu, nabral nové farby a dnes si nimi namiešate viac než 20-tisíc farebných odtieňov. K vodou riediteľným a syntetickým dekoratívnym náterom na steny sa postupne pridali aj farby na kov a drevo. Nátery na báze prírodného kaolínu s označením ZERO alebo FREE VOC sú svojim zložením bezpečné pre životné prostredie aj pre zdravie , pretože sa z nich neuvoľňujú do vzduchu žiadne škodliviny.

V roku 2023 uviedol Primalex na trh rad Bacteria Resist. Obľuba farieb, rezistentných voči baktériám a plesniam, ako sú Bacteria Resist či Primalex Mykostop výrazne vzrastá. Rad Mykostop s fungicídnym účinkom odstraňuje mikroorganizmy rastlinného pôvodu ako sú huby a plesne, no zároveň svojim zložením bez chlóru, kyselín a ťažkých kovov nemá nepriaznivý dopad na životné prostredie.

Prvá voľba profesionálov aj hobby majstrov „Popularitu a obľúbenosť značky Primalex na Slovensku potvrdzuje tiež 94 percentná poznateľnosť brandu a pri nákupe sa pre Primalex rozhodne až 66 % kupujúcich. Jednu z najdôležitejších odberateľských skupín tvoria profi maliari, ktorí robia 26 % obratu predajní,“ upresňuje Matúš Medveď , marketingový manažér značky Primalex na Slovensku v spoločnosti PPG Deco Slovakia.

Najpredávanejšie značky farieb na našom trhu Primalex Polar a Primalex Plus tvoria podľa jeho slov viac ako tretinu predaja bielych farieb, pričom táto farba sa použije na vyše 70 % farbených stien. Najviac Primalexu sa predá v 15-kilových baleniach.

Pečať jedinečnosti, udelená odborníkmi Medzinárodný program oceňovania značiek Superbrands už viac ako 20 rokov oceňuje tie najlepšie brandy z najlepších vo viac ako 90 krajinách sveta.

Primalex diplom SB Do výberu sa nedá prihlásiť, vstupujú doň všetky značky na trhu a označenie získavajú podľa obchodných výsledkov, prieskumu verejnej mienky a odbornej poroty Brand Council. Tá berie do úvahy známosť, prestíž, udržateľnosť, inovácie a budovanie brandu. Pečať Superbrands teda označuje jedinečné produkty značiek s vynikajúcim renomé a špecifickým postavením. „Som veľmi rád, že sa nám toto významné ocenenie podarilo získať. Vnímam to ako uznanie kvality výrobkov, ktoré sú v našich domácnostiach obľúbené už niekoľko generácií,“ hovorí na margo získania prestížneho ocenenia Matúš Medveď s tým, že vo vysokej kvalite produktov aj služieb bude značka PPG pokračovať aj naďalej.

PPG: WE PROTECT AND BEAUTIFY THE WORLD® Spoločnosť PPG (NYSE:PPG) každý deň vyvíja a vyrába farby, nátery a špeciálne materiály, ktorým zákazníci dôverujú už viac ako 140 rokov. Spoločnosť so sídlom v Pittsburghu, USA, pôsobí vo viac ako 70 krajinách a v roku 2023 zaznamenala čisté tržby vo výške 18,2 miliardy USD. Našim zákazníkom pomáhame prekonávať aj tie najväčšie prekážky pomocou kreatívnych a inovatívnych riešení. Obracajú sa na nás zákazníci z oblasti stavebníctva, spotrebného tovaru, priemyslu, dopravy a popredajných služieb. Viac informácií o spoločnosti PPG nájdete na webovej stránke www.ppg.com. We protect and beautify the world a logo PPG sú registrované ochranné známky spoločnosti PPG Industries Ohio, Inc. Primalex a Balakryl sú ochranné známky spoločnosti PPG Deco Czech a.s..

Ďalšie aktuality a novinky

03. 05. 2024

Primalex - a v budúcnosti si poďakujete

Primalex - a v budúcnosti si poďakujete

Náš domov je miesto, kde sa všetci chceme cítiť dobre. Dlho a spokojne. Primalex vás sprevádza už desiatky rokov a dáva vám farby do vášho života.

čítať viac >

23. 04. 2024

Obľúbená značka Primalex získala prestížne ocenenie odbornej poroty Superbrands

Obľúbená značka Primalex získala prestížne ocenenie odbornej poroty Superbrands

Primalex, tradičná značka interiérových a exteriérových farieb, získal ocenenie udeľované najúspešnejším značkám na Slovensku

čítať viac >

12. 04. 2024

História Primalexu

História Primalexu

Primalex pozná asi každý. Málokto však vie, čím spôsobil československú revolúciu v maliarskych farbách či ako sa volal pôvodne.

čítať viac >